مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی خانواده چیست

مشاوره حقوقی خانواده از دیگر مسائلی است که نیاز یک خانواده می باشد. خانواده اجتماعی است که پس از ازدواج مرد و زن تشکیل می شود و شامل زن، شوهر و فرزندان می شود. هر یک از اعضای خانواده حقوقی در برابر دیگر اعضای خانواده دارد که باید محترم شمرده شود و رعایت شود. مشاور حقوقی خانواده وکیل یا حقوقدانی است که در زمینه خانواده و حقوق هر یک از اعضای خانواده به خوبی اطلاعات دارد و توانایی راهنمایی و تبادل اطلاعات را در این زمینه به هر یک از اعضای خانواده دارد. با مسائلی که ممکن است که هر خانواده با آن مواجه شود و مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید و یا برای افزایش اطلاعات در رابطه با حقوق خود در خانواده بهتر است که از راهنمایی های مشاوره حقوقی بهره برد که می تواند بسیار راهگشا باشد.

مشاوره حقوقی خانواده رایگان

همان طور که اشاره شد بهره مندی از مشاوره حقوقی خانواده با حقوقدان مجرب در زمینه حقوق خانواده می تواند بسیار مهم و مفید باشد. به وِیژه برای اموری همچون ازدواج که البته بهتر است که قبل از ازدواج به تمامی حقوق مربوط به همسر و تکالیفی که بر عهده خود است به خوبی واقف شوید و بدون آگاهی لازم وارد نشوند. بعد از ازدواج مشاور حقوقی می تواند در مورد مسائل دیگری نیز همچون حقوق زن بر مرد و حقوق مرد بر زن نیز راهنمای شما باشد. مسائلی در رابطه با نفقه، مهریه، حسن خلق با همسر، تمکین، فرزندان و … این ها همه مسائلی هستند که مربوط به حقوق خانواده است  و می توان از مشاوره رایگان خانواده نیز بهره برد که می تواند به رفع و رجوی هر چه سریع تر این مسائل کمک کند.

مشاوره حقوقی خانواده تلفنی

از دیگر خدمات مشاورین حقوقی دادارتل خدمات مشاوره به صورت تلفنی و یا آنلاین است.

در این نوع از مشاوره ها که معمولا برای کسانی انجام می شود

که ترجیح می دهند مشاوره به صورت تلفنی باشد.

همچنین ممکن است دسترسی به مشاورین حقوقی خوب و زبده برای برخی عزیزان نامقدور باشد

و یا از نظر مسافتی نا ممکن و دشوار باشد.

یا ممکن است که مساله ای فورس ماژول گریبان گیر فردی شده

و شدیدا نیاز به مشاوره با یک حقوقدان پیدا کرده باشد.

در این صورت مشاوره حقوقی تلفنی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

مشاوره حقوقی خانواده قوه قضاییه

گاهی ممکن است کار فراتر برود و بعد از پیش آمدن اختلافات در خانواده و بین زن و شوهر کار به دادگاه و دادسراها کشیده شود. در این صورت مشاورین حقوقی خانواده در قوه قضاییه حضور دارند که می توانند راهنمایی های لازم را به شما عزیزان ارئه دهند. البته خدمات مشاوره به صورت تلفنی یا آنلاین نیز وجود دارد که به صورت رایگان و غیر رایگان می تواند به شما عزیزان تا حد قابل قبولی کمک کند. این مسائل حقوقی خانواده می تواند مربوط به اموری همچون طلاق، مهریه، حضانت فرزند، تمکین و … باشد که در صورتی که به صورت دوستانه حل نشود به ناچار کار به قوه قضاییه می رسد و دادگاه حکم بین زن و شوهر را تعیین می کند و ایشان موظف به اجرای آن هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید