مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی

مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی

مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی چیست؟

مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی چیست و چطور میتوان نسبت به حقوق خود اطلاع پیدا کرد؟

در این بخش از مشاوره حقوقی خانواده در سایت مشاورین حقوقی دادارتل میخواهیم به مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی بپردازیم. در قانون اسلامی قوانینی وضع شده است که در رابطه با دعاوی مدنی بین اعضای خانواده نظیر زن و شوهر، فرزندان، اجداد پدری، قیم و وصی میباشد. در این زمینه اگر افراد به مشکلات خانوادگی برخورد کنند میتوانند با مراجعه به مشاور حقوقی و اطلاع از حقوق خود در خانواده از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری و یا نسبت به حل آن اقدام کنند. با پیشرفت تکنولوژی وافزایش اطلاع افراد ازقوانین و حقوقی خود در خانواده یکی از زمینه های کاری یک وکیل دادگستری در رابطه با مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی میباشد.

قوانین مشاوره حقوقی در دعاوی خانوادگی

از آنجا که خانواده در اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است و برای پایبندی آن نیز احکام زیادی در قرآن و اسلام آورده شده است، قوانین دعاوی خانوادگی در ایران بخش مهمی از قوانین کشور را شامل میشود. تلاش شده است که به صورتی باشد که این قوانین در رابطه با مسائلی همچون طلاق، ازدواج، ارث، قیم و … به گونه ای وضع شود که منطبق بر نظریه فقهای بزرگ شیعی باشد. این قوانین به گونه ای وضع شده اند که هر چه بیشتر به استحکام خانواده و حمایت از خانواده کمک کنند. البته بهتر است قبل از تشکیل خانواده و ایجاد پیوند آسمانی ازدواج ابتدا با مراجعه به وکیل خانواده و مشاور حقوقی و مشورت با او و اطلاع از حقوق و تکالیف آینده سپس به تشکیل خانواده اقدام نمود.

در واقع مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی میتواند انواع مختلفی داشته باشد که از جمله آن میتوان به دعاوی مربوط به طلاق، دعاوی مربوط به نکاح، دعاوی مربوط به زوجیت، ازدواج، نامزدی، حضانت، قیومت، نفقه، وحله و تمکین اشاره کرد که با مراجعه به وکیل میتوان وکالت این امور را به وکیلی حاذق سپرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید