مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی طلاق چیست؟

مشاوره حقوقی طلاق که امروزه یکی از زمینه های مهم کاری مشاوران حقوقی از جمله مشاورین حقوقی دادارتل میباشد.

با اطلاع داشتن از قوانین و حقوقی که هر یک از زوجین دارند و تکالیفی که هر یک به گردن دارند موجب میشود که بتوان در موضوعاتی همچون ازدواج و طلاق به درستی اقدام کرد. یکی از بهترین کارهایی که میتوان کرد این است که در صورت داشتن قصد ازدواج به یک مشاوره حقوقی در شهر خود مراجعه کنید. اگر پیدا کردن یک وکیل خوب برایتان مشکل است و مثلا اگر در تهران زندگی میتوانید با جستجوی وکیل در تهران در سایت مشاورین حقوقی دادارتل و امکان مشاوره تلفنی، آنلاین یا حضوری اطلاعات خود را از قوانین مربوط به ازدواج و طلاق و اموری از این دست افزایش داده و سپس وارد رابطه شوید و اقدام به تشکیل خانواده کنید.

مشاوره حقوقی طلاق تلفنی و آنلاین

ممکن است که علت نیاز به مشاوره حقوقی طلاق این باشد که شوهر بدرفتار باشد، یا به مواد مخدر معتاد شده باشد. همچنین ممکن است که زن از نظر اخلاقی مشکلاتی داشته باشد و یا تمکین نکند و بدون اذن همسر خود را به انجام اموری بپردازد یا از منزل خارج شود. برای مشاوره حقوقی طلاق در این مواقع هم میتوان به صورت حضوری به وکیل یا کارشناس حقوقی مراجعه کرد و یا اینکه به از مشاورین حقوقی به صورت تلفنی و آنلاین استفاده کرد و از آنان راهنمایی های لازم را گرفت. بعد از اطلاع از حقوق و تکالیف زن و مرد در خانواده در صورتی که نتوانند مشکلات خود را حل کنند، در این صورت با مراجعه به دادگاه خانواده بحث طلاق مطرح میشود. دادگاه خانواده ابتدا زن و مرد را به مصالحه و بازگشت به منزل و رابطه خانوادگی دعوت میکند.

مشاوره حقوقی طلاق در زمان نامزدی

در صورتی که مرد و زن نتوانند با هم مصالحه کنند پس از تعیین حق و حقوق زن که از جمله آن نفقه و مهریه میباشد مرد موظف است که دین خود را به خانم ادا کند. در صورت داشتن فرزند نیز تکلیف آن روشن می شود و دادگاه تعیین میکند که حضانت فرزند به چه شکل خواهد بود.

در دوران نامزدی هم ممکن است بین زن و شوهر اختلافاتی پیش بیاید که در این صورت با استفاده از تجربیات یک مشاوره حقوقی طلاق آنها میتوانند با مراجعه به او و با دانستن قوانین مربوط به برهم زدن نامزدی اقدام به طلاق کنند. البته بر هم زدن نامزدی هم مربوط به بخش مشاوره حقوقی طلاق میباشد که قوانین خاص خودش را نیز دارد که باید بررسی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید