وکیل کیفری

وکیل کیفری ، وکالت امور کیفری

وکیل کیفری کیست و شکایت کیفری چیست؟

وکیل کیفری می گوید:

حتما در رابطه با شکایت کیفری و شکایت حقوقی چیزهایی شنیده اید و می خواهید بدانید شکایتی که شما به دنبال مطرح کردن آن هستید کیفری است یا حقوقی؟

در واقع اگر شخصی مرتکب عملی شد که طبق قانون کار او جرم بوده و بتوان برای او مجازات تعیین کرد می توان نسبت به این فرد شکایت کیفری تنظیم کرد. برای این منظور می توانید به وکیل کیفری مراجعه نمایید و شکایت خود را تنظیم نمایید. البته طرح این شکایت مثل شکایت های دیگر کار خیلی سختی نیست اما توجه به نکات و ریزه کاری هایی می تواند به شما در تنظیم یک شکایت کیفری کمک کند.

شکایت های کیفری اول باید در دادسرا مطرح شود و طرح شکایت خطاب به دادستان گزارش شود و نام و نشان و آدرس کامل شخص مظنون به طور دقیق نوشته شود.

برای مشاوره حقوقی و کسب اطلاعات دقیق تر با اسناد شما میتوانید به وکیل پایه یک دادگستری دادارتل مراجعه نمایید.

وکیل کیفری | تفاوت دعوای کیفری و دعوای حقوقی

دو عنوان دعوای کیفری و دعوای حقوقی با هم متفاوت هستند. در واقع دعوای کیفری کاری است که در صورت ارتکاب به آن مجازات برای فرد تعیین می شود. ولی در دعوای حقوقی مجازات وجود ندارد و همین که افراد حق و حقوق قانونی یکدیگر را بدهند کافی است.

شکایت های کیفری به این صورت است که حتی اگر شاکی شکایت خود را پس بگیرد باز هم پرونده بسته نمی شود اما شکایت های حقوقی در صورت پس گرفتن شکایت توسط شاکی پرونده بسته می شود.

شکایت حقوقی را حتما باید در کاغذ مخصوص نگاشته شود اما در رابطه با شکایت کیفری اینگونه نیست و در هر کاغذی نوشته می شود.

شکایت کننده در شکایت کیفری شاکی نامیده می شود و در شکایت حقوقی خواهان نامیده می شود.

طرف مقابل هم در شکایت کیفری متهم و در شکایت حقوقی خوانده نامیده می شود.

برگه ای که به آدرس طرف مقابل شکایت کننده ارسال می شود در شکایت کیفری احضاریه خوانده می شود و در شکایت حقوقی اخطاریه گفته می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره به یک وکیل مجرب مراجعه کرده و طرح دعوی خود را از طریق او انجام دهید تا بتوانید در کمترین زمان به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید