مشکلات فرزند خواندگی

مشکلات فرزند خواندگی

مشکلات فرزند خواندگی چیست؟

برای به سرپرستی گرفتن یک کودک از بهزیستی مشکلات زیادی وجود دارد که اصطلاحا به آن مشکلات فرزند خواندگی میگوییم.

یکی از این مشکلات فرزند خواندگی زمان بر بودن روال قانونی و صادر شدن دیر هنگام حکم دائمی سرپرستی فرزند است.

برای مثال باید ۵ سال از ازدواج زوجین گذشته باشد و دست کم یکی از آن ها ۳۰ سال سن داشته باشد. اما شاید زوج زود تر از این زمان بچه بخواهند ولی سر راه خود مانع می بینند.

بعضی از افراد فکر می کنند که دادن یک سوم اموال به فرزند و ایجاد بیمه عمر به سود فرزند بسیار نا معقول و زیاد است و برای خانواده های با اوضاع مالی بد مشکل ایجاد می کند.

البته باید در نظر گرفت که این اقدام ها جایگزین ارث است و این بچه در آینده باید پشتوانه ای برای زندگی خود داشته باشد. البته تمام این مشکلات فرزند خواندگی برای آینده کودک است تا اطمینان لازم حاصل شود تا برای آینده کودک نگرانی وجود نداشته باشد.

مقاله پیشنهادی : مشاوره حقوقی

مشکلات ریز و درشت فرزند خواندگی

اگر بخواهیم از تمام مشکلات فرزند خواندگی اداری را به صورت ریز و درشت بگذریم مشکل بسیار مهم دیگری در راه است.

مثل این که آیا این موضوع را که ما والدین واقعی شما نیستیم باید با فرزند در میان گداشته شود یا نه . اگر جواب بله است در چه سنی ؟

روانشناسان می گویند در همان اوایل باید کمکم این موضوع برای بچه روشن شود تا در مشکلات شوک این خبر در آینده جلوگیری شود.

از دیگر مشکلات فرزند خواندگی دیگر مشکل تربیتی است. بعضی از افرادی سرپرستی کودک را پذیرفته اند می گویند که ما در تربیت و تأمین کودک در همه جنبها کم نگذاشته ایم اما کودکان از ما حرف شنوی ندارند و کارهایی که خود دوست دارند انجام می دهند. کارهایی مانند فرار از مدرسه ، بی توجهی به ارزش ها و قوانین خانواده ، بروز رفتار های غیر قابل پیش بینی و نا مناسب در موقعیت های گوناگون و …

روانشناسان می گویند اگر چه در مورد بچه خانواده هیچ چیزی کم نگدارند و همه چیز عالی فراهم شود اما ما نمی دانیم که مادر بچه در دوران بارداری فرزندش در چه شرایطی بوده است. البته این موضوع می تواند ژنتیکی هم باشد که از دست پدر و مادر جدید کاری جز مراجعه به روانشناس به همراه فرزندشان ساخته نیست.

حتی بعضی از خانواده ها بعد از گذشت ۱۸ سال نمی توانند از بچه ی خود نگهداری کنند چون فرزند حرف شنوی ندارد و سرکش شده است و بهزیستی به علت گذشت سن او از سن قانونی فرزتد را تحویل نمی گیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید