در قسمت مقالات زمینه های مختلف مسائل حقوقی برای افزایش اطلاعات شما عزیزان بیان شده است. تلاش شده است که تا حد ممکن تمام ابعاد مسئله مطرح شده مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که مسئله ی شما پیچیده تر از مسائل مطرح شده در مقالات باشد نیاز به بررسی بیشتر توسط وکیل و مشاور حقوقی مجرب دارد.

تقسیم اموال بعد از طلاق
تقسیم اموال بعد از طلاق
/
آیا قانون تقسیم اموال بعد از طلاق به صورت نصف نصف جمع همه دارایی های مرد و زن مثل کشورهای خارجی در کشور ما ایران هم وجود دارد؟
قانون مالیات بر ارث
قانون مالیات بر ارث
/
موضوع مهمی که شاید برای بسیاری از افراد نا آشتا باشد یا برای آن ها سوال پیش می آید این است که در واقع قانون مالیات بر ارث و قوانین آن چیست؟
عدم تخلیه ملک توسط مستاجر
معنا و مفهوم ممنوع الخروج
/
معنا و مفهوم ممنوع الخروج یعنی کسی از طرف فرد دیگر ، دولت ، نهاد ، پلیس و یا هر موارد دیگری نتواند از کشور خارج شود مجبور باشد در کشور بماند.
عدم تخلیه ملک توسط مستاجر
فسخ قرارداد اجاره پیش از موعد
/
امکان فسخ قرارداد اجاره پیش از موعد آن امکان پذیر است اما نکته ی مهم این جا است که هر عیبی موجب فسخ قرارداد نمی شود بلکه باید موارد خاص و مطابق قانون باشد.
دیه شکستگی بینی
دیه شکستگی بینی
/
دیه شکستگی بینی بسیار وابسته به این است که بهبودی کامل صورت گیرد یا خیر. در صورت بهبودی کامل شکستگی بینی دیه آن یک دهم دیه کامل یک فرد است.
شکایت از کارفرما
شکایت از کارفرما
/
اگر مشکلی بین کارفرما و کارگر پیش آمد بهتر است ابتدا به صورت توافقی حل شود وگرنه می توانبحث شکایت از کارفرما را مطرح کرد.
مشکلات فرزند خواندگی
مشکلات فرزند خواندگی
/
اگر بخواهیم از تمام مشکلات فرزند خواندگی را به صورت ریز و درشت بگذریم مشکل بسیار مهم دیگری در راه است. از جمله مشکلات اداری، تربیتی و ...
حضانت فرزند
حضانت فرزند با کیست؟
/
در جریان حضانت فرزند مصلحت کودک در رأس کار قرار می گیرد که بر اساس قوانینی است اما در صورت وجود استثنا و موارد خاص دادگاه می تواند متفاوت تصمیم بگیرد.
مشاور حقوقی شرکت
مشاور حقوقی شرکت
/
مسائل مربوط به شرکت زیاد است و هر کدام از مسائل قوانین و مقررات بسیاری دارد که لازم است که یک مشاور حقوقی شرکت متبحر آن ها پیگیری نماید.
خیانت در امانت
جرم خیانت در امانت
/
خیانت در امانت از نظر اخلاقی و اعتقادات مذهبی امری نکوهیده و زشت است. خیانت در امانت در مقابل امانتداری است و در قانون اسلامی با عنوان جرم تلقی میشود.
مشاوره حقوقی ثبت شرکت
مشاوره حقوقی ثبت شرکت
/
اگر از بالا و پایین رفتن از پله های ادارات برای ثبت شرکت خسته شده اید استفاده از مشاوره حقوقی ثبت شرکت یک موضوع مهم است که به صورت تلفنی نیز انجام میشود.
مشاوره حقوقی طلاق
مشاوره حقوقی طلاق
/
مشاوره حقوقی طلاق از مسائل مهمی است که در صورت تصمیم به طلاق و بعد از مشاوره روانشناسی بهتر است با یک وکیل پایه یک خانواده با تجربه و کارکشته مشورت کرد.
مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی
مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی
/
مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی چیست و چطور نسبت به حقوق خود اطلاع پیدا کنیم؟ اهمیت مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری و افزایش اطلاعات قبل از ازدواج چقدر است؟
تقسیط مهریه
نحوه تقسیط مهریه
/
تقسیط مهریه در صورت اثبات ادعای اعسار توسط مرد انجام میگیرد. برای اعتراض به مبلغ باید قبل از صدور حکم اجرا مدارک کامل را به دادگاه ارائه داد.
مشاوره طلاق
مشاوره طلاق
/
مشاوره حقوقی خانواده شامل مشاوره طلاق توافقی، مشاوره قبل از طلاق، اطلاع از حقوق و تکالیف زن و شوهر قبل از طلاق الزامی میباشد و بصورت تلفنی، حضوری و آنلاین.
نفقه
نفقه ، مبلغ و شرایط پرداخت آن
/
نفقه چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟ مبلغ و میزان نفقه به چه چیزهایی بستگی دارد؟ شرایط و مزایای مطالبه از طریق وکیل پایه یک دادگستری چیست؟
قانون مهریه
قانون مهریه در سال جدید
/
قانون مهریه و میزان آن در سال جدید در قانون اسلامی چگونه است؟ قانون مربوط به مهریه های بالای 110 سکه که در قانون به تصویب رسیده است چیست؟
اجرا گذاشتن مهریه
اجرا گذاشتن مهریه توسط زن
/
نحوه اجرا گذاشتن مهریه در دوران عقد، بدون طلاق یا بعد از طلاق، دریافت مهریه از طریق ثبت یا از طریق دادگاه خانواده چگونه است و چقدر زمان می برد؟
مجازات توهین و فحاشی
مجازات توهین و فحاشی و تهدید
/
مجازات توهین و فحاشی و تهدید از نظر حقوقی چیست؟ فردی که مورد هتاکی قرار گرفته چه اقداماتی می تواند بکند؟ مجازات تا 80 ضربه شلاق و سه سال حبس.
وکیل خانواده
وکیل خانواده
/
بهترین وکیل خانواده در تهران و مشاوره رایگان. افزایش اطلاعات حقوقی و مشاوره در رابطه با مهریه، نفقه، طلاق، حضانت فرزندان و حق و حقوق زن و مرد در خانواده.
تمکین
تمکین خاص و عام مرد و زن
/
تمکین خاص و عام چیست؟ آیا فقط مختص زن است؟ در دوران عقد به چه صورت است؟ تمکین با مهریه چه ارتباطی دارد و آیا می تواند از پرداخت مهریه و نفقه جلوگیری کند؟
مشاوره حقوقی خانواده
مشاوره حقوقی خانواده
/
مشاوره حقوقی خانواده ، اطلاع از حقوق متقابل زن و شوهر، مشاوره حقوقی به صورت رایگان، حضوری و غیر حضوری همگی در مشاورین حقوقی دادارتل.
وظایف مشاور حقوقی
وظایف مشاور حقوقی
/
وظایف مشاور حقوقی خوب و متخصص و زبده در کارشناسی تخصصی و حقوقی در مشاورین دادارتل چیست و هزینه انجام وظایف او به چه صورت است؟
ضرب و شتم همسر
ضرب و شتم همسر و کتک کاری
/
اثرات ناگوار ضرب و شتم همسر و کتک کاری توسط مرد در خانه. راه های اثبات آن، حقوق زن مورد تعرض قرار گرفته توسط شوهر در قانون اسلامی چگونه است؟
اجرت المثل
اجرت المثل زوجیت زن چیست
/
اجرت المثل زوجیت زن چیست و شامل چه چیزهایی می شود؟ شرایط دریافت آن از نظر وکیل خانواده به چه صورت است و چه زمان می توان آن را مطالبه کرد؟
وکیل کیفری
وکیل کیفری ، وکالت امور کیفری
/
وکیل کیفری وکیلی است که در دعوی کیفری و شکایت های کیفری میتوانید به او مراجعه نمایید. تفاوت دعوای کیفری و حقوقی و نحوه طرح شکایت کیفری در دادسرا.
وکیل طلاق توافقی
وکیل طلاق
/
وکیل طلاق : درخواست طلاق در قانون اسلامی از سوی زن یا مرد به چه صورت است؟ طلاق توافقی در قانون اسلامی ایران به چه صورت است و چه پیش زمینه هایی دارد؟
وکیل مهریه
وکیل مهریه
/
مهریه در اسلام چیست و چه چیزهایی را میتوان به صورت مهر در نظر گرفت؟ میزان قانونی مهریه چه مقدار است و قانون برای مهریه بالای 110 سکه به چه شکل است؟
وکیل نفقه
وکیل نفقه
/
وکیل نفقه ، شرایط واجب شدن نفقه در قانون اسلامی چیست؟ آیا نفقه فقط برای زوجه است؟ همه چیز درباره نفقه را از زبان مشاورین حقوقی دادارتل بخوانید.
عدم تخلیه ملک توسط مستاجر
عدم تخلیه ملک توسط مستاجر
/
عدم تخلیه ملک توسط مستاجر ,عدم تخلیه مستاجر , تخلیه مستاجر,گرفتن حکم تخلیه در صورت عدم تخلیه ملک توسط مستاجر چقدر زمان می برد؟